Abdullah Avcı’dan transfer açıklaması

Trabzonspor Teknik Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Torino müsabakasının akabinde açıklamalarda bulundu.

Avcı, iki ekibin da birbirine benzerliklerinin bulunduğunu tabir ederek, “Tarihleri ve renkleri birbirine benzeyen iki grup karşılaştı. Onların da liglerinde şampiyonlukları var, tarihi uzun bir grup. Sivasspor ile oynayacağımız kupa maçı öncesi bizim için uygun testlerden bir tanesi oldu.” diye konuştu.

Fizik olarak kendilerinden hazır bir ekibe karşı oynadıklarını kaydeden Avcı, şöyle devam etti:

“Biz oyuncularımızın oynama müddetlerini artırarak devam ediyoruz. Oyunu kıymetlendirecek olursak birinci yarı prestijiyle topa daha az sahip olabildik, çabuk kayıplar yaptık. Biraz top havada dolaştı, rakip bu topu alıp bizi pasla ceza alanının üzerine itti. Net durum vermedik ancak ferdi iki yanlıştan ötürü yediğimiz goller var. İkinci yarı prestijiyle oyunu biraz toparlar üzere olduk ancak tekrar kişisel bir kusurdan ötürü bir gol yedik ki bunlar bunun içinde var. Sonrasında da oyuna hakim olduk. Biz ferdi kusur yaptık rakip cezalandırdı, rakip yanılgı yaptı biz de 3-4 tane geldik lakin cezalandıramadık. Lakin kupa maçı öncesi bu tıp maçlar oynamak hem fizikî hem zihinsel hem de yanılgıları görmek açısından bizim için çok hoş. Yeterli bir kadroya karşı oynadık. Kendimizi görme ismine bizim için uygun bir test oldu.”

“Larsen, istikrarlı oyuncu”

Abdullah Avcı, takımlarına kattıkları Danimarkalı sağ bek Larsen’in istikrarlı bir oyuncu olduğunu belirterek, “Geldiğinden beri ekibe ahengi ve adaptasyonu son derece güzel. Çok istikrarlı bir biçimde oynuyor.” tabirlerini kullandı.

Transfer çalışmalarına da değinen Avcı, sağ stoper eksikliğine ait şunları söyledi:

“Sağ stoperi aslında aradığımızı söylüyoruz. Bu manada 7-8 oyuncuyla konuştuk. Mevcutlardan daha düzgününü almamız lazım. Zira benim elimde orada 3-4 tane bazen tahminen zıt ayaklı Denswil, Ahmetcan, Dorukhan, Hüseyin Türkmen oynayabiliyor, aramaya devam ediyoruz. İdare de bu mevzuyla ilgili çalışıyor. En uygununu bulup ona nazaran hareket edeceğiz. Fırsat transferi çıkar, kulübe uygun olur. Lakin mevcutlar rotasyonu olabilen yetenekli oyuncu kümesine sahibiz. Şu an prestijiyle kamp çok yeterli gidiyor. Skor tahminen bu biçimde olabilir lakin bence bunun kıymeti yok. Bunlar bir sonraki maça daha âlâ hazırlanmayı ve daha uygun organize olmayı sağlayacaktır.”

Eren Elmalı’nın sakatlığı

Avcı, müsabakada sakatlanarak oyundan çıkan Eren Elmalı’nın durumuna ait de “Eren Elmalı’nın aşil tendonuna bir darbe geldi. Otelde daha net bilgiyi alacağız. Hazırlık maçları öncesi dikkat etmek gerekiyor. Sakatlanmak oyuncuların istemedikleri bir şey. Umarım sakatlık yaşamadan bitiririz.” tabirlerini kullandı.

Bordo-mavili taraftarların takviyesiyle ilgili bir soruya Avcı, “Taraftarlarımız her yerde. Geçen sene daima bir arada çok hoş bir kıssaya takviye oldular. Çok hoş bir öykü yazıldı. Onlar da başından sonuna kadar her vakit olduğu üzere Trabzonspor’a dayanaklarını verdi. Bu sene prestijiyle yeni kıssaya de takviye olacaklar. Onların memnunlukları bizim motivasyonumuzu ve gücümüzü daha fazla artırıyor. Yeni gayeler koymak, yeni öyküler yazmak için gücümüz daha üst çıkıyor. Onun için ayaklarına sıhhat. Onlara da teşekkür ediyoruz.” cevabını verdi.

Avcı, kampın erken bitirilmesine ait de “Haziran ayının 27’sinde başladık. Çok ağır bir halde dışarıda geçiriyoruz. Kampın sonları biraz yorucu ve yorgunluk olur. Bilhassa bu süreci kentimize gidip finalin havasını daha yeterli tadıp, kendi memleketimizde çalışıp oradan İstanbul’a geçeceğiz. Hem de zihinsel bir rahatlama ve taraftarımızla finale hazırlanacağız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.