AK Parti’den yarım asırlık ağacı kesen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne reaksiyon: Dikmiyorsunuz bari olanı yıkmayın

Hamza Dağ, yaptığı yazılı açıklamada Karşıyaka Şemikler Mahallesi 6276 Sokak üzerinde yol çalışması sırasında ortada kalan yaklaşık yarım asırlık fıstık çam ağacını kesen Büyükşehir Belediyesi gruplarına reaksiyon gösterdi.

Ağacın diğer bir yere taşınıp yaşamasının sağlanmadığını tabir eden Dağ, vatandaşlar tarafından çekilen ağaç kesme imajlarını toplumsal medya hesabında paylaştı.

“YAZIKLAR OLSUN”

Dağ, açıklamasında “Anladık hizmetten, icraat ve projeden bihabersiniz. Anladık ortaya elle tutulur, gözle görülür bir eser koyamıyorsunuz. Anladık bir fidan bile dikemiyorsunuz. Anladık anladık da bari olanı yıkmayın. Hangi projenize mani oldu o yarım asırlık çınar? Yazıklar olsun.” sözlerine yer verdi.

Öte yandan AK Parti’li isimlerden de olaya yansılar geldi.

AK Parti İzmir Tanıtım ve Medya Lideri Dilaver Şahıslı de toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Karşıyaka’daki bu yarım asırlık çam ağacını yaşatmak çok mu zordu? İzmir’e aşık (!) kelamda çevreci CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’e soruyoruz: ‘Taşıyamaz mıydı?’ Bir kaşık suda fırtına koparan vicdanı, kendi eliyle yaptığı bu kıyıma nasıl elverdi?’’ değerlendirmesini yaptı.

AK Parti İzmir Etraf, Kent ve Kültür Lideri Sefa Şahin ise şunları kaydetti:

“Ormanlar yanarken ‘Helikopter alacağız’ diye para toplayan lakin helikopterin ‘H’sini bile almayan CHP’li Tunç Soyer, kentin göbeğindeki yarım asırlık çam ağacını bir buyrukla 5 saniyede kestirdi. Lafa gelince tabiat dostu, gel gör ki tabiat düşmanı, tabiat katili Tunç Soyer. Yazık.”

AK Parti Karşıyaka İlçe Lideri Didem Keseli de kendileri Karşıyaka’yı yeşillendirirken onların 50 yıllık fıstık çamını kestiğini belirterek “Biz çöpleri toplarken onlar çöplüğe çeviriyor. Takdir kamuoyunun ve değerli Karşıyakalılarındır.’’ paylaşımında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.