Bankaların promosyon yarışı emekliye yarıyor

Emekliye promosyon ödemeleri bankalar tarafından açıklanmaya başladı. 6 aylık enflasyon farkının açıklanmasıyla birlikte memur ve emekli artırımı oranları netleşti. Memur ve memur emeklilerine yüzde 41,69 artırım uygulanırken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise yüzde 42,35 oranında artırım yapıldı.

Artan emekli maaşları bankaların promosyon ödemelerine artış olarak yansıdı. 5 bin lira ve üzerinde olan promosyon ödemeleri açıklanmaya başladı. Birtakım bankalar, emekli maaşını taşıyana 5 bin lirayı da geçen promosyon verirken Banka tercihi yapılmazsa emekli maaşı SGK tarafından Ziraat Bankası’na direkt yatırılıyor.

Emekli maaşını taşıyacak olan emeklilerin 31 Temmuz tarihine kadar mühleti var.

PROMOSYONA EK FIRSAT SUNUYORLAR

Bazı bankalar emekliler için promosyon ödemesi hariç kendi uygulamaları üzerinde bir kadro fırsatlar sunuyor. Bankaya ilişkin ek kart ve fırsatlar için ek fiyat talep edilmiyor. muhtaçlık kredisi kullanan emekliler avantajlı kredi faiz oranından faydalandırılıyor. Ayrıyeten masrafsız para transferi ve tüm ATM’lerden fiyatsız para çekip yatırma imkanı veriliyor.

SÜRE DOLMADAN ÇIKMAK MÜMKÜN

Bankasını değiştirmek isteyen emekliler, seçeceği bankanın ATM’sinden, internet bankacılığından yahut en yakın şubesinden süreçlerini gerçekleştirebiliyor.

Promosyon ödemeleri 3 yıllık yapılıyor. Üç seneyi doldurmamış emekliler mevcut bankasından çıkış yapmak için fiyat farkını verip hesabını kapatabiliyor.

BANKALAR PROMOSYONLARINI DUYURDU

Maaşını İş Bankası’ndan alan, birinci emekli maaş ödemesi için İş Bankası’nı tercih eden yahut mevcut emekli maaşını 27 Haziran – 30 Eylül 2022 tarihleri ortasında İş Bankası’na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 5.000 TL’ye varan promosyon ödemesinden yararlanıyor. 1.500 TL’den düşük (1.500 TL hariç) maaşlar için 3.500 TL, 1.500 – 2.500 TL ortası (2.500 TL hariç) maaşlar için 4.250 TL, 2.500 TL ve üzerinde maaşlar için 5.000 TL ödeme yapılıyor.

Garanti BBVA, bin 500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 3 bin 500 TL, bin 500 TL-2 bin 500 TL ortasında emekli maaşı alanlara 4 bin 250 TL, 2 bin 500 TL ve üstünde maaş alan emeklilere ise 5 bin TL nakit promosyon ödemesi yapıyor. Garanti BBVA ayrıyeten tüm müşterilerinin yararlanabildiği ‘yakınını getir’ kampanyasıyla maaşını taşımaya davet edilen her bir emekli yakını için 250 TL ek ödeme yapıyor.

ING Türkiye, emekli maaşını ING’ye taşıyanlara 5 bin TL’ye varan ek şartsız nakit promosyon sunuyor. Bankadan yapılana açıklamaya nazaran maaşını taşıyan emekliler, emekli arkadaşlarını ING’li yaptıkları takdirde kişi başına 250 TL ve en çok 5 arkadaşını getirmek şartıyla toplamda bin 250 TL’ye varan ek promosyon kazanabiliyor. Böylece emekliler toplamda 6 bin 250 TL’ye varan promosyon kazanma imkanı yakalıyor. Emekli maaşını kelam konusu bankaya taşıyanlar, 1 aylık toplam gelir meblağları; bin 500 TL’ye kadar ise 3 bin 500 TL, bin 500 TL – 2 bin 500 TL ortası ise 4 bin 250 TL ve 2 bin 500 TL ve üzeri ise 5 bin TL nakit promosyon almaya hak kazanıyor.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.