Bilal Erdoğan’dan imam hatip yorumu: Bu türlü olmaz

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Bilal Erdoğan, 19. İmam Hatipliler Kurultayı’nda Sivas’ta yaptığı konuşmada, “Gündemlerimizi kendimiz belirlemiyoruz. Birisi bir şey diyecek ondan sonra biz imam hatiplerimize sahip çıkacağız. Bu türlü olmaz” dedi.

‘İMAM HATİBİ SAVUNACAK PAYLAŞIM YAPMAKTAN ÇEKİNİYOR’

“Biz imam hatiplere devamlı sahip çıkıyor olsak birisi bir şey dediği vakit bizim bir şey yapmamıza gerek kalmaması lazım” diyen Bilal Erdoğan, “Çocuklarımızın anında reaksiyon gösteriyor olması lazım. Şu anda o denli bir asimetrik kamuoyu ile karşı karşıyayız ki imam hatipteki çocuk toplumsal medyadan imam hatibi savunacak paylaşım yapmaktan çekiniyor. 1 milyon 400 bin – 500 bin çocuğun bu türlü bir psikoza sokulmasına nasıl tahammül edebiliriz. Çocuk yarımızın moral ve motivasyonunu yüksek tutmamız lazım” tabirlerini kullandı.

‘8 ÖĞRENCİDEN BİRİ İMAM HATİBE GİDİYOR’

Bilal Erdoğan, “8 öğrenciden birinin imam hatibe gittiğini unutmayalım. 8 öğrenciden birinin imam hatibe gitmesi aslında bize Türkiye’nin olağanlaşma tablosunu sunuyor. Lise seviyesinde bu kadar okul çeşidinin olduğu yerde öğrencilerin 8’de birinin imam hatibe gitmesi demek aslında arz ve talebin birbirini yakalaması demek. Orta okulda da bu düzeyin yakalanması gerektiğine inanan kardeşlerinizdenim. Bu türlü bir olağanlaşma tablosunda bizim bunları daha güzel anlatmamız lazım ki, Türkiye’de aylak aylak, bilmeden boş konuşanlar var. Çıkıyorlar ‘her köşe başına imam hatip açtınız, sizin vizyonunuz bu’ üzere abuksubuk laflar. Ne imam hatiplerde ne olduğunu biliyor ne de ne kadar öğrencinin imam hatiplere gittiğini biliyor” tabirlerini kulandı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.