CHP’li belediyeden 550 dar gelirli aileye et yardımı

Tunceli’nin CHP’li Pertek ilçe belediyesi Kurban Bayramı nedeniyle dar gelirli 550 aileye kurban eti dağıttı. Pertek Belediye Lideri Ruhan Alan, “Ekonomik krizden ötürü meskenine et alamayan vatandaşlarımıza küçük de olsa yardımcı olmak gayesiyle et yardımı yaptık. Belediye encümenlerimiz ve vilayet genel meclis üyelerimiz aracılığı ile gereksinim sahibi 550 aileye iki buçuk kilo et dağıttık” dedi.

Tunceli’nin 6 bin 500 nüfuslu CHP’li Pertek Belediyesi, dar gelirli ailelere et dağıttı. Et fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yüzlerce ailenin konutuna et götürmediği belirten CHP’li belediye lideri Alan, Kurban Bayramı vesileyle bölgede hayvancılıkla uğraşan besicilerden temin ettikleri etleri dar gelirli 550 aileye dağıttıklarını söyledi.

Pertek Belediye Lideri Ruhan Alan

“BAYRAMDA HİÇBİR ÇOCUĞUMUZ ‘ET YEMEDİM’ DEMESİN”

Ekonomik krizde birçok ailenin meskenine et girmediğini belirten CHP’li lider Ruhan Alan kelamlarını şöyle sürdürdü:

* Ekonomik kriz her meslekten kümesinde olan şahısların en büyük sorunu maalesef. Ekonomik kriz nedeniyle bu mübarek günlerde dahi ilçemizde konutuna et götüremeyen binlerce aile var maalesef. Bizde belediye meclis üyelerimizle yaptığımız bir çalışmayla ilçemizde dar gelirli ailelerimizi tespit ettik.

* Bölgemizde besicilik yapan vatandaşlarımızdan et alarak hem onlara katkı sağlamış olduk. Tespit ettiğimiz 550 dar gelirli ailemize 2 buçuk kilo et dağıtarak kurban bayramı vesilesiyle etlerimizi dağıttık.

* Bu türlü bir çalışma ilçemizde birinci kez yapıldı. Bu tahminen küçük bir oran fakat bizde ekonomik olarak çok güçlü bir belediye olmadığımızdan ötürü küçük de olsa bu türlü bir şey yapmaktan ötürü memnun olduk.

* Bayramda hiçbir çocuğumuz ‘et yemedim’ dememesi için bundan sonraki bayramlarda herkesin meskenine et girmesi için bu tıp çalışmalarımız devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.