Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meral Hanım’a rağmen HDP’yi masaya oturttular

Haber Merkezi

NTV canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazeteciler Seda Öğretir, Ahmed Arpat, Nazlı Çelik ve Burhanettin Duran’ın sorularını yanıtladı.

HDP’nin 6’lı masa ile ittifakını da yorumlayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Benim vatandaşım, milli ve yerli olan yönetime layıktır”

HDP en başından beri bu masanın yedinci ortağı idi. Biz masanın altında demiştik. Şimdi masanın altından üstüne çıktı. CHP’nin HDP ile asgari müşterekleri olduğunu biliyoruz. HDP eşittir PKK’dır, YPG, PYD’dir. Bu denklemde CHP’nin yeri nerede kalıyor? Bunu benim milletim düşünsün. Benim vatandaşım millidir, yerlidir, özellikle dışarılardan yönetilen emperyal kafaların mahkumu değildir. Emperyal kafaların tamamen dışında milli ve yerli olan yönetime benim vatandaşım layıktır. Benim vatandaşlarımı Kürt de olsa, Zaza da olsa, bunların ölümüne neden olanları dışarı çıkartmak için gayret sarfediyorsak bunun hesabını ne bu dünyada ne de ebedi alemde veremeyiz?

“Meral Hanım, HDP masaya oturamaz demişti, oturttular”

HDP’lerin planları arasında neler var? Kandil’deki talimatlarını uygulamak var. 6’lı Masa’nın görüştüğü HDP budur. Kandil’deki terörist elebaşları da zaten 6’lı Masa’nın kendileri için umut verdiğini söylüyorlar. Meral Hanım HDP de HDP’nin talepleri de masaya gelemez demişti. Şimdi HDP kumar masasına oturmuş durumda. HDP elbette taleplerinin karşılanmasını isteyeceklerini açıkça belirtiyorlar. Bu talepleri Kandil belirliyor. 14 Mayıs’ta inşallah hepsine gereken dersi benim aziz milletim verecek.

“Hile hurda hainlik, bu masada her şey var”

Bu masanın ilkesizlik üzerine kurulu olduğunu hep söyledik. Masadakilerin birbirine pusu kurduğunu dile getirdik. Meral hanım bu masayı kumar masası olarak anlattı. Biz noterden gelecek talimatlarla hareket etmeyiz dedi. Hile hurda hainlik bu masada her şey var. Herkes birbirine çalım atıyor. İçlerinden bazılarının hakikati dile getirmesi tabii ki önemli. Yapılan açıklamalara baktığımızda. Buradan başarı beklemek mümkün değil.

Gözden Kaçmasın HDP’li vekilden 6’lı masaya mesaj! Destek taleplerimiz olacak Haberin Detayları
Kılıçdaroğlu ile görüşen HDP’li Mithat Sancar: Görüşmeyi kurullarımıza taşıyacağız… Haberin Detayları
HDP cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacağını açıkladı Haberin Detayları
HDP’den Meral Akşener’e: Herkes işine baksın Haberin Detayları
Meral Akşener’den CHP’nin HDP’yle görüşmesine yeşil ışık Haberin Detayları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*