Işıl Alben, Galatasaray’da yeni muvaffakiyetler hedefliyor

Galatasaray Bayan Basketbol Grubu’nun yine takımına kattığı tecrübeli oyuncu Işıl Alben, sarı-kırmızılılarda bir kere daha Avrupa kupası sevinci yaşamak istediğini söyledi.

Işıl Alben, GSTV’de katıldığı programda birçok mevzuda açıklamalarda bulundu.

Son 2 dönem BOTAŞ’ta forma giyen 36 yaşındaki basketbolcu, sarı-kırmızılı kulübe döndüğü için çok keyifli olduğunu lisana getirerek, “Kulüpten iki sefer ayrıldım. Her ayrıldığımda çok özledim. Keyifli olamadım. Hayalim daima Galatasaray forması giymekti. ‘Galatasaray’ı bekleyeceğim, gerekirse de oynamam.’ dedim. Bayan basketbolu için bir riskti. Uzun bir bekleyiş süreci oldu. Sonrasında Müge Abla (Erdem) aradı ve ‘Seni kulübe bekliyoruz.’ dedi. Ondan sonra her şey çok süratli gelişti.” sözlerini kullandı.

Ciddi bir sakatlık yaşadığını lakin ameliyat ve rehabilitasyon sürecini yeterli geçirdiğini aktaran Işıl Alben, “Çok uygun hissediyorum. Düzgünüm. İdmanlarımı yapıyorum. Burada bir tane daha Avrupa kupası kaldırmak istiyorum ve buna inanıyorum. Gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak istiyorum. Bu sene gençlere de yararlı olacağımı düşünüyorum.” diye konuştu.

“BASKETBOL GELİŞİM ANTRENÖRLÜĞÜ YAPMAK İSTİYORUM”

Işıl Alben, profesyonel mesleğini sonlandırdıktan sonra erkek basketbolunda antrenörlük yapabileceğini söyledi.

Genç oyunculara katkı sağlamayı hedeflediğini vurgulayan tecrübeli basketbolcu, “Oyunculuk mesleğimi noktaladıktan sonra basketbol gelişim antrenörlüğü yapmak istiyorum. Benim için hoş bir deneyim olacak. Akademimizden gelen ufak deneyimlerim var. Onu gençlerle pekiştirerek yararlı olacağımı düşünüyorum. Bayan basketbolunda kalıp, ekip antrenörlüğü yapma gayem yok. Erkek basketbolu olabilir. Bu, yeni bir meydan okuma olacak. Basketbolu bıraktığımda kendimi hazır hissedersem deneyeceğim.” formunda görüş belirtti.

A Ulusal Bayan Basketbol Ekibi’yle bir sefer daha olimpiyat deneyimi yaşamak istediğini de vurgulayan Işıl Alben, “Bir olimpiyata daha gitmek istiyorum. Şu anda ulusal kadrolar seviyesinde amacım 2024 Paris Olimpiyatları. Bu gücü ve kuvveti kendimde görüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Işıl Alben, 2007-2014 ve 2015-2020 yıllarında da formasını giydiği Galatasaray’da bir Avrupa Ligi ve 2 Avrupa Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.