Jorge Jesus: Benim için ülkü 11 diye bir şey yok

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off çeşidi birinci maçında deplasmanda Austria Wien ile karşı karşıya geldi.

Teknik yönetici Jorge Jesus’un öğrencileri, Austria Wien karşısında birinci maçı 2-0 kazanarak UEFA Avrupa Ligi kümeleri için avantajlı bir skor eldel etti.

Jorge Jesus, galibiyet sonrası açıklamalarda bulundu.

“Bugün takımımız  çok iyiydi”

Hiçbir teknik yöneticinin maçtan evvel maçta neler olacağını bilemeyeceğini belirten Jesus, “Ama ekibini her vakit en yeterli formda maça hazırlar. Bugün kadromuz bilhassa defansif tertip manasında çok güzeldi. 2-0 üzere net bir skorla ayrılıyoruz buradan. Bize bu tipi garanti etmese de, ikinci maç öncesi bir rahatlık verdiği kesin.” sözlerini kullandı.

“Benim için ülkü 11 diye bir şey yok”

Her maçta farklı bir birinci 11 tercihinde bulunmasıyla ilgili gelen soruya tecrübeli teknik adam, “Benim için ülkü 11 diye bir şey yok. Her maça farklı 11’le çıkmak durumundayız. 3 günde bir maç yapan kadroların bunu yapması gerekiyor, sakatlık risklerini azaltmak için. Bugün Joshua King’de de bunu gördük. 3 gün evvelki maçta da oynamıştı.

Bugün bir kas yorgunluğu oldu, bu yüzden de maçtan önlem emelli çıktı. Avrupa Ligi’nde oynadığınız vakit bu tip riskler oluyor. Perşembe-pazartesi oynayan ekiplerin toparlanmak için fazla vakti olmadığından ötürü bu tip değişiklikler yapması gerekiyor.” yanıtını verdi.

“Alioski birinci maçında çok güzel bir performans gösterdi”

DHA’nın haberine nazaran; Jesus son olarak yeni transfer Ezgjan Alioski’nin performansıyla ilgili ise “İlk maçında güzel bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Onu oyundan aldım zira hem yorgunluğu vardı hem de sarı kart riski vardı. Birinci maçında çok uygun bir performans gösterdi.” diyerek kelamlarını noktaladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.