Kamyon sürücüsü, yakıt deposunu kilitledi: ‘Bu biçimde yapmazsak patlatacaklar’

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak’ta kamyon sürücülerinin meselelerini dinledi. Ziyaret ettiği bir kamyon sürücüsünün aracının yakıt deposuna asma kilit taktığını fark eden Yalım, “Ben gördüm ki depoya kilit takmışsın. Hatta üzerine çaprazlama metal kaynattırmışsın, kaynattıktan sonra bir de asma kilit takmışsın. Niçin taktın bu kilidi” diye sordu.

Kamyon sürücüsü, Yalım’a şu karşılığı verdi:

“Şu anda mazot fiyatları malum 28 lirayı buldu. Biz bunu bu halde yapmazsak yarın öbür gün depomuzun kapağını patlatacaklar. Bu depomuz 11-12 bin liraya doluyor. 1 litre değil 100 litre mazotumuz gittiği vakit artık ne bizim kârımız kalacak ne bir şeyimiz kalacak ne konutumuza ekmek götürebileceğiz. Kuralları biliyorsunuz, her şey uçtu gitti. Maksadımız nedir; mazotumuz çalınmasın. En son noktamız; artık depolarımıza mazot doldurmayacağız, çalışmayacağız. Mecburen artık kilit vuruyoruz ki mazotumuz çalınmasın.”

“BU İŞ BİTTİ ARTIK”

Yalım’ın “Mazotun üzerinde çok vergi var; ÖTV, KDV var. Nasıl olmalı? Zira sen bu kamyonla gezmeye gitmiyorsun, hizmet veriyorsun. Ne istiyorsun” sorusu üzerine sürücünün cevabı şöyle oldu:

“Çocuğumuza ekmek yedirebilmemiz için mazotun üzerinden vergiler kaldırılsın ki fiyatlar biraz daha insin ki bu beşerler biraz daha nefes alsın. Çalıştığı işin, emeğin karşılığını alabilsin. Yoksa bitti yani nakliyeci arkadaşlar, bitti. Artık birçok insan otomobilini da sattı, çalıştırmak da istemiyor. ÖTV ve KDV’nin kalkması lazım, kalkmazsa bu iş bitti artık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.