Kapanmasına Aylar Kala CS:GO Yine Rekor Kırdı: Neredeyse 2 Milyon Kişi Oynadı

Vedalaşmamıza artık günler kalmış olan CS:GO rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. CS:GO 1,8 milyon anlık oyuncuya ulaşarak erişilmesi güç bir rekora imza attı.

Artık bir ayağı çukurda diyebileceğimiz CS:GO ise yepyeni bir rekor kırarak bir kez daha gücünü kanıtladı.

Valve’ın efsane FPS’i geçtiğimiz gün tamı tamına 1.818.773 anlık oyuncu sayısına erişti. CS:GO bu oyuncu sayısıyla kendine ait geçmiş rekorun da hayli üzerine çıktı. Oyuna ait bir önceki rekor 1,5 milyon anlık oyuncuydu.

Peki oyuncular neden CS:GO’ya aynı anda böylesine yoğun bir ilgi gösterdiler?

Bugün itibariyle başlayacak olan, CS:GO ve espor sahnesinin en önemli etkinliklerinden olan Paris Major’ün etkisi oyunu böylesine alevlendirmiş gibi görünüyor. Zira Major boyunca oyuncular bu temadaki çıkartmalar ve kozmetiklere sahip olabilecekler. Bunun CS:GO’nun son Major’ü olacağı da göz önünde bulundurulduğunda oyun içi eşyalara rağbet de haliyle fazla.

Peki Counter-Strike 2 ne zaman çıkacak?

Selefi hala rekora doymayan Counter-Strike 2 Valve cephesinden gelen açıklamalara göre bu yılın yaz aylarında çıkış yapacak ancak elimizde hala net bir tarih yok. Counter-Strike 2 şimdilik sadece davetiye alan şanslı oyuncular ve profesyoneller tarafından oynanabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*