Konserlere polis baskını furyası sürüyor: Kenan Doğulu’nun akabinde bir baskın da Sertab Erener’e

Türkiye’de telif haklarına ait yıllardır devam eden tartışma tahlile kavuşturulamazken son günlerde polisin konser alanlarına ‘telif baskını’ yapması dikkat çekiyor. Bununla ilgili birinci gelişme Kenan Doğulu konserinde yaşanırken bir gün ortayla Sertab Erener konserinde de birebir gelişme oldu.

Şarkıcı Sertab Erener, Sarıyer’de bir alışveriş merkezinde sahne aldı. Konser sırasında, MESAM ve MSG temsilcisi Avukat Umay Neva Kaya, sivil polisler eşliğinde organizatöre telif baskını yaptı.

Musiki Yapıtı Sahipleri Kümesi Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Yapıtı Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ismine polislerle birlikte konser alanına gelen Avukat Kaya, umuma açık alanlarda müzik kullanımı için yasal olarak alınması gereken müsaadesi almadan ve meslek birlikleri ile rastgele bir lisans kontratı yapmaksızın canlı konser aktifliği düzenlediği münasebeti ile organizatörlere baskın yaptı. Kaya ve gözlemci, konseri düzenleyen organizatörlerle tespit yaptı. Polis, tespitlerin yapılmasının akabinde konser alanından ayrıldı.

İlk baskın Doğulu’nun konserine

Öte yandan evvelki gün müzikçi Kenan Doğulu da Sarıyer’de bir alışveriş merkezinde sahne aldı. Konser sırasında, MESAM ve MSG temsilcisi Avukat Umay Neva Kaya, polis eşliğinde organizatöre telif baskını yaptı.

Burada açıklama yapan Avukat Kaya “Burada mahkeme kararı ile tespit gerçekleştirmek için bulunuyoruz. Bu gerçekleştireceğimiz aktifliğin sanatçı ve müzisyenlerle hiçbir ilgisi yoktur. Bizim burada asıl muhatabımız bu tertibi gerçekleştiren tertip şirketidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.