Lavrov:  Ukrayna ve Türkiye ile tahıl konusunda müzakere etmeye hazırız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Endonezya’nın Bali adasında düzenlenen G20 Dışişleri Bakanları doruğuna katıldı. Kelam konusu tepe, Rusya’nın Ukrayna’ya hücumlarından bu yana G20 ülkelerinin bu cins bir toplantıda üst seviye bir Rus görevlisiyle birinci görüşmesi oldu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, G20 toplantısında batılı ülkelerin Ukrayna’daki savaşa yönelik “çılgın” tenkitleri nedeniyle, global ekonomik problemleri çözme bahtını kaçırdıklarını söyledi.

Lavrov, “Tartışma sırasında Batılı ortaklar, dünya iktisadı meseleleriyle uğraşmaktan kaçındı. ‘Saldırganlar’, ‘işgalciler’ dediler. Bugün çok şey duyduk” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Endonezya’da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir ortaya geldi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU VE LAVROV GÖRÜŞTÜ

Diğer taraftan Lavrov, Rusya’nın Ukrayna ve Türkiye ile tahıl konusunda müzakere etmeye hazır olduğunu lakin bu tıp görüşmelerin ne vakit gerçekleşebileceğinin meçhul olduğunu da kelamlarına ekledi.

Öte yandan, tepede Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temsil ediyor. Toplantı kapsamında dün Çavuşoğlu ve Lavrov, ikili görüşme gerçekleştirmiş,, Ukrayna’daki savaşı, besin güvenliğini ve Suriye’deki gelişmeleri ele almıştı. Çavuşoğlu’nun bugün de ikili temaslarını sürdürmesi bekleniyor.

ABE’Yİ VURAN SALDIRGANIN YAKALANMA ANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.