Şahika Ercümen’den iki günde iki şampiyonluk

Türkiye Özgür Dalış Açıksu/Outdoor Şampiyonası’nın ikinci gününde gerçekleştirilen ‘İp Dayanaklı Sabit Ağırlık’ kategorisindeki dalışlarda bayanlarda Şahika Ercümen ve erkeklerde Rüstem Derin birinci oldu. Şampiyonanın birinci gününde paletli sabit tartı kategorisinde birincilik kazanan dünya rekortmeni Ercümen, iki günde 2 şampiyonluk elde etti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Türkiye Hür Dalış Açıksu/Outdoor Şampiyonası’nın ikinci gününde ‘İp Takviyeli Sabit Ağırlık’ kolunda yarış yapıldı.

Büyüklerde bayanlarda ve erkeklerde birinci günün birincileri olan ulusal atletlerimiz, bayanlarda Şahika Ercümen ve erkeklerde Rüstem Derin birinci oldu. Birinci gün yapılan yarışlarda da Ercümen ve Derin Türkiye şampiyonu olmuştu.

ŞAHİKA ERCÜMEN 74 METREYLE BİRİNCİ OLDU

9’u bayan, 25 atletin madalya gayreti verdiği dalışlarda büyükler bayanlarda dünya rekortmeni ulusal atlet Şahika Ercümen 74 metre ile birinci, Yasemin Ulucan 52 metre ile ikinci, Bilge Çingigiray 51 metre ile üçüncü oldu.

Büyükler erkeklerde, ulusal sportmen Rüstem Derin 78 metre ile birinciliği kazandı. İkinciliği Serkan Toprak 67 metre ile üçüncülüğü de Ahmet Barış Kahraman 55 metre ile elde etti.

Genç bayanlarda Toprak Toprak 33 metre ile genç erkeklerde Doruk Dizdar 25 metre ile birinciliği elde etti. Master bayanlarda 30 metre ile Birgül Erken, master erkeklerde 52 metre ile Birol Özbek birinci oldu.

TÜRKİYE REKOR DENEMESİ BEKLENİYOR

Şampiyona üçüncü gününde ‘Çift palet sabit ağırlık’ kategorisinde devam edecek. Bu kısımda dünya rekortmeni Şahika Ercümen’in Türkiye rekoru denemesi yapması bekleniyor.

Yarışmalarda dereceye giren sportmenler, ekim ayında yapılacak dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.