Sanam Teri Kasam

Büyük bir insan kalabalığı ve medya, bir davayı kazandıktan sonra avukat Inder Lal Parihaar’ı tebrik ediyor. Daha sonra, bir şişe şampanya satın alır ve bir geri dönüş meydana geldiğinde, bir ağaçla yüzleşmek için eve döner.

Saraswati “Saru” Parthasaarthy, kendisini “eski moda” ve “çekici olmayan” bulan birçok talip tarafından reddedilen son derece geleneksel, genç bir kütüphanecidir. Küçük kız kardeşi Kaveri’nin nişanlısı, bir ay içinde onunla evlenmesi veya hayatına devam etmesi için ona bir ültimatom verir. Ancak katı babası Jayram Parthasarthy, Saru evlenene kadar düğününün gerçekleşemeyeceğini söylüyor. Öfkelenen Kaveri, ona hakaret eder ve kaçmakla tehdit eder. Saru, Jayram’ı incitmemesi için ona yalvarır ve Kaveri’ye yakında bir koca bulacağına dair söz verir.

Aynı binada, ünlü modacı stilist Ruby Malhotra ile ilişkisi olan eski yakışıklı bir mahkum olan Inder yaşıyor. Jayram onları utanç verici bulduğu için toplum için kötü bir etki olarak görüyor. Ancak birkaç gün sonra ayrılırlar. Saru’nun ailesi şehir dışındayken, Saru gizlice Inder ile tanışır ve ona Ruby’den bir makyaj randevusu almak için yardım ister. HTE derecesine sahip ofis aşkı Abhimanyu Shastry’yi etkilemek istiyor. Konuşmaları sırasında sarhoş bir Ruby içeri girer ve Inder’in onu aldattığını düşünür; bir öfke nöbeti içinde, Saru’ya hakaret eder ve şarap şişesini Saru’nun üzerine atar ve ayrılır, ancak Inder onu korur ve ağır şekilde yaralanır. Saru, Inder’in yatağına gitmesine yardım ederken, bekçi Inder’in dairesine yaklaşır ve onları samimi bir pozisyonda yanlış anlar. toplumun tüm büyüklerini uyarır. Farkında olmayan Saru, isteksizliğine rağmen Inder’in yaralarını iyileştirmesine yardım eder. Jayram gezisinden erken döner. Jayram onu ​​reddederken, o ve yaşlılar Saru’yu Inder ile yatağında bulurlar, durumu tamamen yanlış anlarlar.

Saru, annesi Arundhati’ye o gece gerçekte ne olduğunu anlatır, ancak Jayram’a söylememesini ister çünkü sonunda Kaveri’nin düğününe razı olmuştur. Inder, bir daire bulmasına ve yerel bir kuaför olan Mushtaqeen’in yardımıyla ona makyaj yapmasına yardımcı olur. Yeni makyajıyla Abhimanyu’nun dikkatini çekiyor. Bu arada, Inder ona aşık olur, ancak Abhimanyu ona evlenme teklif ettiğinde sessiz kalır çünkü onun mutlu olmasını ister. Ancak, Abhimanyu düğün gününde onu reddeder çünkü babası evlatlıktan reddedilmiş bir gelin istemez. Saru’nun kalbi kırılır ve balayı süitine gider. Oradan Saru ve Inder geceyi birlikte geçirirler. Ertesi sabah Inder, Saru’nun Abhimanyu’yu kucakladığına tanık olur ve kalbi kırılır. Inder, Saru ile tüm temaslarını keserek depresyona girer. Abhimanyu’dan Saru’nun Abhimanyu’nun ikinci bir şans talebini gerçekten reddettiğini öğrendiğinde, onun izini sürer ve onu bir Budist manastırında bulur ve ona aşkını ilan eder. Saru bayılır ve Inder onu hastaneye götürür.meningiom ve yaşamak için çok az günü var. Saru’nun ailesinin evine zorla girer ve kızlarının ölmüş gibi davranmayı bırakmalarını ister. Ertesi gün, Jayram tarafından basılan suçlamalardan tutuklandı. Saru taburcu olur ve kütüphaneye gider, burada Inder’in çıkış fişlerinde onun için bıraktığı gizli mesajları keşfeder ve onu başından beri sevdiğini fark eder. İkisi birleşir ve Saru, Inder’den onunla evlenmesini ister.

O gece Saru, ölümünden sonra güzel çiçekli bir ağacın altına gömülmek istediğini söyler. Inder, Jayram ile tanışır ve ona Saru ile evleneceğini ve hatta onun için ölebileceğini söyler. Düğün günlerinde Saru’nun ailesi gelir ve düğünlerini kabul eder. Saru düğünden sonra bayılır ve hastaneye kaldırılır. Ailesi onun hastalığını öğrenir ve Jayram’ın kalbi kırık ve suçlu hisseder. Inder, gergin bir ilişkisi olduğu babası Rajinder Lal Parihar’dan Saru’nun cenazesi için ağacın altındaki araziyi kendisine almasını ister. Saru, Inder’in kollarında ölür ve Inder’in kalbi kırılır. Inder, Rajinder’ı hastanede bulur ve onunla uzlaşır.

Artık başarılı bir avukat olan Inder, Saru’nun mezarını belirleyen ağacın yanında duruyor. Onu başarılı ve ayık görmekten mutlu olması gerektiğini iddia ediyor. Onu özlediğini söylüyor ve sonsuz gerçek aşk vaadini ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.