Xiaomi 12S Pro tasarımı lansmandan önce ortaya çıktı!

Bugün erken saatlerde Xiaomi, Xiaomi 12S serisinin lansman tarihini açıkladı. Yaklaşan premium akıllı telefonlar, Çinli şirketin Alman kamera üreticisi Leica ile birlikte geliştirilen kameralara sahip ilk telefonları olacak. Firmanın CEO’su bu telefonlardan birinin tasarımını açıkladı. Xiaomi CEO‘su Lei Jun, Weibo’da Xiaomi 12S Pro’nun bir görüntüsünü paylaştı. Görseldeki telefon, söz konusu akıllı telefonun geçen ay sızdırılan görüntüsüyle birebir aynı görünüyor.

Bu, Xiaomi 12S Pro’nun tasarım açısından Xiaomi 12 Pro ile aıynı olacağı anlamına geliyor. Tek fark, kamera adasında ‘Leica’ markasının varlığı.

Xiaomi 12S Pro tasarımı lansmandan önce ortaya çıktı!

Henüz piyasaya sürülmemiş telefondaki kamera sistemiyle ilgili net ayrıntılara sahip değiliz. Bununla birlikte serinin aynı 50MP üçlü kamera dizisine sahip olması bekleniyor. Ayrıca, önceki raporlara göre, Xiaomi 12S Pro, Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 ve Mediatek Dimensity 9000 (veya Plus) varyantlarında sunulacak. Eski sürüm 120W hızlı şarj desteğine sahip olacak, ikincisi ise 67W hızlı şarj ile sınırlı olacak.

Qualcomm modelinin 8GB + 128GB, 8GB + 256GB ve 12GB + 512GB bellek yapılandırmalarında gelmesi bekleniyor. Oysa Mediatek varyantı 128 GB depolama ile mevcut olmayacak. 4 Temmuz’daki resmi lansmanından önce Xiaomi 12S serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyoruz diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.