Xiaomi 12T ve 12T Pro’nun hem fiyatları hem de özellikleri sızdırıldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu seneyi oldukça üretken bir şekilde geçirmeye devam ediyor. Yıl başından bu yana hem amiral gemisi hem de orta ve alt segment kategorisi seviyelerinde pek çok akıllı telefon modeliyle karşımıza çıkan şirket, ilerleyen günlerde de bu tutumunu devam ettirecek gibi görünüyor. Son sızıntıların bizlere söylediği şey ise, Xiaomi 12T ve 12T Pro’nun çok yakın bir zamanda resmen tanıtılacağı oldu.

Bugün paylaşılan yeni bir bilgiye göre bu iki modelin hem özellikleri hem de fiyatları netleşti. Önce Xiaomi 12T Pro’nun özelliklerinden başlayacak olursak, bu telefon 6,67 inç büyüklüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip OLED ekranla gelecek.

Xiaomi 12T ve 12T Pro’nun hem fiyatları hem de özellikleri sızdırıldı

Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan 12T Pro’da 120W hızlı şarj destekli 5.000mAh’lık bir batarya bulunacak. Telefonun arka yüzeyindeki 108MP + 8MP + 2MP’lik kamera kurulumu ise, cihazı bir hayli iddialı bir konuma taşıyacak.

Xiaomi 12T’nin özelliklerine baktığımız zamansa, bu telefonun gücünü Dimensity 8100 yonga setinden alacağını görüyoruz. İşlemcisini 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanıyla desteleyen Xiaomi 12T’de ayrıca 67W’lık hızlı şarj teknolojisi bulunacak.

Peki bu telefonların fiyatları ne kadar? Son sızıntılar bizlere Xiaomi 12T Pro’nun 849 eurodan, Xiaomi 12T’nin ise 649 eurodan satışa sunulacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.