AKP CHP’ye yol vermedi

Beylikdüzü Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz haziran ayında kabul edilen ve onaylanmak için İBB’ye gönderilen plan değişikliği teklifi, İBB Meclisi’nde görüşüldü. Plan değişikliği, Yakuplu Mahallesi Ulusum Caddesi’nden, yaklaşık 170 bin metrekarelik konut alanına geçiş yapacak taşıt yolu için istenmişti. Ulusum Caddesinden konut alanına geçecek taşıt yolu için, Cadde boyuncu uzanan park alanının bir kısmının iptal edilmesi gerekiyordu.

Ancak, AKP’li ilçe belediyelerinden gelen, çocuk parkını benzin istasyonuna çeviren plan değişikliği tekliflerini dahi kabul eden AKP Grubu, Beylikdüzü Belediyesi’nden gelen teklifi kabul etmedi. İBB Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AKP Grubu, teklif dosyasını Planlama Müdürlüğü’ne iade etti.

CHP VE İYİ PARTİ KARARA KATILMADI

CHP ve İyi Parti Gruplarının katılmadığı Meclis kararında şöyle denildi:

“Beylikdüzü İlçesi, Marmara Mahallesi, 460 ada 2 ve 3 parsellerin batısında bulunan Park terkli alanın bir kısmına ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifi incelenmiş olup, Bölgede benzer mahreç sorunları mevcut birçok parsel olduğu tespit edilmiş olup söz konusu güzergahta mahreç sorunu olan parsellerin tamamı ile ilgili bütüncül bir bölge planı yapıldıktan sonra değerlendirilmek üzere müdürlüğüne iadesi uygun görülmüştür. “

Plan değişikliği istenen yer, planlarda her ne kadar park alanı olarak gözükse de uzun zamandır fiilen yol olarak kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir