Google Mesajlar Artık Sohbet Balonu Renklerini Değiştirmeye İzin Veriyor

Google, Mesajlar uygulaması için sohbet balonu ve arka plan renklerini özelleştirme olanağı da dahil olmak üzere bir dizi güncelleme sunuyor. Bundan böyle her sohbet için farklı bir renge sahip olmak da mümkün.

Ek olarak, cihaz üzerindeki Google AI yardımıyla (yeni bir Pixel cihazına ihtiyacınız olacak), Photomoji ile fotoğrafları tepkilere dönüştürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf seçmek, hangi nesneyi (veya kişiyi veya hayvanı) bir Photomoji’ye dönüştürmek istediğinize karar vermek ve gönder düğmesine basmak. Bu tepkiler daha sonra kullanılmak üzere kaydedilecek ve sohbetteki arkadaşlarınız da onlara gönderdiğiniz herhangi bir Photomoji’yi kullanabilecek.

Yeni Sesli Ruh Halleri özelliği, kalp gözü emojisi, ateş topları ve bir parti patlangıcı gibi görsel efektler göstererek sesli bir mesaja dokuz farklı titreşimden birini uygulamanıza olanak tanıyor. Google, bit hızını ve örnekleme oranını artırarak sesli mesajların kalitesini de yükselttiğini söylüyor.

Ayrıca, “Kar yağıyor” veya “Seni seviyorum” gibi şeyler yazarak tetikleyebileceğiniz 15’ten fazla Ekran Efekti var. Google, bunların “ekranınızın bir renk ve hareket senfonisi içinde patlamasını” sağlayacağını söylüyor. Başka bir yerde, Mesajlar belirli tepkiler ve emojiler kullanıldığında animasyonlu efektler gösterecek.

Tüm bunların ötesinde, kullanıcılar artık Google hizmetlerinde nasıl görünecekleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarına yardımcı olmak için telefon numaralarına adlarını ve fotoğraflarını ekleyen bir profil oluşturabilecekler. Şirket, bu özelliğin grup sohbetlerinizde olmayan bir telefon numarasından mesaj almak söz konusu olduğunda yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bu özelliklerden bazıları bugünden itibaren Google Mesajlar’ın en son sürümünde beta olarak kullanıma sunulacak. Google, bazı özelliklerin kullanılabilirliğinin pazara ve cihaza bağlı olacağını belirtiyor.

Google bu güncellemeleri, artık her ay 1 milyardan fazla kişinin RCS etkinleştirilmiş Google Mesajlar’ı kullandığı haberiyle birlikte sunuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir