İsrail’e mal sattığı iddia edilmişti… SP’li Başkan görevden alındı

İsrail’in, 7 Ekim’deki Aksa Tufanı operasyonu sonrasında Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında yaklaşık 20 bin Filistinli hayatını kaybetti, 50 bini aşkın Filistinli ise yaralandı.

Bu süreçte bir yandan İsrail’in saldırılarını eleştiren AKP iktidarı ve büyük şirketler, bir yandan da İsrail ile ticaret faaliyetlerine devam etti. Saadet Partisi, AKP’nin düzenlediği Filistin’e destek mitingini “siyasi şov” olarak nitelendirirken, Saadet Partisi yöneticisinin İsrail’e domates sattığı iddia edildi.

İSRAİL İDDİASI

Saadet Partisi Mersin Erdemli İlçe Başkanı Nurbaki Şahin’in sahibi olduğu Aysima Gıda Tarım Hayvancılık Tekstil İnşaat Ticaret Sanayi Limited Şirketinin İsrail’e domates ihraç ettiği ileri sürülmüştü.

Şahin’in şirketi tarafından İsrail’e satılan domateslerin, satışa sunulmadan önce göçmen işçiler tarafından İsrail markalarına ait kasalara yerleştirildiği aktarıldı.

GÖREVDEN ALINDI AMA AÇIKLAMA YAPILMADI

Durumun gündeme gelmesinin ardından Saadet Partisi, Mersin Erdemli İlçe Başkanı Nurbaki Şahin’in görevden alındığını duyurdu.

Saadet Partisi tarafından yapılan açıklamada, duruma değinilmezken, “Görülen lüzum üzerine Erdemli İlçe Başkanımız Nurbaki Şahin ilçe Başkanlığı görevinden alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*