Ömer Çelik’ten Netanyahu’ya: Sözleri yok hükmünde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, masumların katledildiği Gazze’deki İsrail soykırımına ilk günden bu yana “dur” diyen isim.

Konu karşısında net bir tavır takınan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Beştepe’deki açıklamalarında yeniden konuya değindi.

Sivil, kadın, çocuk dinlemeden Gazze’yi bombalayan İsrail 21 bine yakın kişiyi katlederken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hitler’den geri kalır yanı yok” değerlendirmesinde bulundu.

“Bunlar bize Hitler’i aratacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, o cümlelerinin devamını şöyle getirdi.;

Netanyahu ise bu açıklamaların ardından sosyal medya hesabı X’te “Cumhurbaşkanı Erdoğan bize ahlak öğretecek son kişi.” cümlelerini paylaştı.

Hemen ardından bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan geldi.

Fahrettin Altun ise Netanyahu’ya “İsrail Başbakanı Netanyahu, soykırımla ilgili herhangi bir şey söyleyebilecek son kişidir.” yanıtını verdi.

“Netanyahu’nun sözleri yok hükmünde”

Konuya dair son açıklama ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi.

X hesabından paylaşım yapan Çelik, şöyle söyledi;

Sivillere karşı hiçbir ayrım gözetmeksizin tarihin en vahşi saldırganlığına imza atan İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Sn. Cumhurbaşkanımızı hedef alan sözleri yok hükmündedir.

İsrail Başbakanı Netanyahu, insanlığa karşı işlediği savaş suçları ve Filistinlilere yönelik soykırım girişimi nedeniyle layık olduğu şekilde nefretle anılacak ve bir gün hukuk önünde hesap verecektir.

“Türkiye’nin terörle mücadelesi dünyanın en meşru mücadelesidir”

Türkiye’nin terörle mücadelesi hukuk çerçevesinde yürütülen dünyanın en meşru mücadelesidir. Türkiye’nin terörle mücadelesi, uluslararası hukukun tüm kurallarıyla tam bir uyum içindedir. İnsanlık düşmanı terör örgütlerine karşı verilen bir mücadeledir.

İsrail’in Filistin’deki işgali ise tarihin en uzun süreli işgali olduğu gibi en planlı ve sistematik katliam suçlarını içermektedir.

“Mücadele etmeye devam edeceğiz”

Netanyahu yönetimi, Filistinli sivilleri bombalamakta, öz topraklarından göç etmeleri gerektiğini söylemekte, bu insanlar can korkusuyla göç halindeyken yine onları bombalamakta, insanların son çare olarak sığındıkları hastaneleri dahi bombalamaktadır.

Cumhurbaşkanımız insanlık değerleri ve insanlık vicdanı adına tüm dünyaya seslenirken, Netanyahu ise insanlığın düşmanı her türlü eylemin temsilcisidir. 

Filistin’deki çocuk, kadın, sivil, yaşlı masumlarla dayanışmayı sürdürecek; Filistinli kardeşlerimizin meşru haklarını elde etmeleri için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir