Paul Onuachu: Trabzon’da olmak harika!

Paul Onuachu, Trabzonspor dergisine verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trabzon’un ideal bir futbol şehri olduğuna vurgu yapan Nijeryalı golcü şu ifadeleri kullandı:

– Trabzonspor’da yaşadıklarımı daha önce hiçbir kulüpte görmedim. Oyuncularla ilgilenme seviyeleri inanılmaz. Oyuncuların her konuda rahat ettiğinden emin oluyorlar. Gece 2 ya da 3 fark etmiyor, bir problem yaşarsanız, 5 dakika içinde birisi yardım etmek için kapınızda oluyor.

– Uzun boylu olmanın avantajları da dezavantajları da var. Kısaysanız hız, atiklik, hızlı hareket etme, hızlı dönme gibi avantajlarınız olacaktır. Uzun boylu olunca da özellikle kafa vuruşları, güçlü olma ve top saklama konusunda avantajlı oluyorsunuz.

– Futbola orta sahada başladım. 8 ve 10 numara olarak oynadım. Ama büyümeye ve gelişmeye başladığınızda özelliklerinizi daha iyi fark ediyorsunuz. Bana gerçekten en uyan yol forvetti ve bu pozisyona geçiş yaptım.

– Konyaspor’a topukla attığım golden sonra annem ve babam çığlık çığlığaydılar. Bu tarz goller kaliteyle, hızlı düşünme ve teknikle alakalıdır. Çünkü eğer yeterli tekniğiniz yoksa bu tarz bir golü asla atamazsınız.

– Nijerya’dan Avrupa’ya gelirken uçağa bindiğimde, ‘Asla geri dönmeyeceğim, ne olursa olsun hayatımı buna adayacağım’ demiştim. Trabzon en iyi futbol oynayabileceğim bir şehir. Sakin, huzur veriyor ve çok güzel. Burada olmak gerçekten harika.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir